۱۴۰۰ دوشنبه ۵ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل
صفحه اصلی
1400/06/22 در راستای پشتیبانی از تولید در استان و تامین زمین مورد نیاز و رفع موانع در ستاد توسعه خاوران، پست 132 کیلوولت ویژه منطقه ویژه اقتصادی استان احداث می‌شود
در راستای پشتیبانی از تولید در استان و تامین زمین مورد نیاز و رفع موانع در ستاد توسعه خاوران، پست 132 کیلوولت ویژه منطقه ویژه اقتصادی استان احداث می‌شود
گروه استان‌ها ــ در راستای پشتیبانی از تولید در استان و تامین زمین مورد نیاز و رفع موانع در ستاد توسعه خاوران، پست 132 کیلوولت ویژه منطقه ویژه اقتصادی استان احداث می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،به منظور پشتیبانی از تولید و ترغیب و تشویق بیشتر سرمایه گذاران به سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی استان پست 132 کیلوولت برق ویژه منطقه ویژه اقتصادی استان احداث و راه اندازی می شود.
علی‌اکبر اکبری‌راد مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و امنیت موجود در مرزهای شرقی و استقرار منطقه ویژه اقتصادی در مرکز استان، خراسان جنوبی می‌تواند به یکی از تاثیرگذارترین مناطق در زمینه تجارت خارجی تبدیل شود.
وی گفت: یکی از مشکلاتی که مانع حضور سرمایه‌گذاران یا تولیدکنندگان است مشکل عدم تامین زیرساخت‌ها برای مناطق مستعد سرمایه گذاری هست که به دلیل عدم تامین برق برای احداث وراه اندازی واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی استان با مشکل مواجه بود.
وی ادامه داد: در این راستا با دستور استاندار و پیگیری‌های انجام شده و طرح موضوع در قرارگاه مانع زدایی و پشتیبانی ستاد توسعه خاوران وبه منظور تامین برق مورد نیاز صنایع مستقر شده و آنهایی که قصد استقرار در منطقه ویژه اقتصادی را دارند پست برق 132 کیلوولت در جوار منطقه ویژه با اعتبار بالغ بر 1320 میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث و راه اندازی می‌شود.
اکبری راد با اعلام این که در همین راستا 19 کیلومتر شبکه انتقال برق انجام خواهد گرفت، بیان کرد: با مذاکراتی که با سرمایه گذار انجام گرفته این پست ظرف 18 ماه احداث و به بهره برداری خواهد رسید.
وی از تامین 35میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی استان به منظور تقویت برق واحدهای راه اندازی شده در منطقه ویژه اقتصادی خبر داد و گفت: در حال حاضر واحدهای صنعتی در این مجموعه با مشکل افت برق مواجه هستند که تزریق این اعتبارات مشکلات موجود را مرتفع خواهد کرد.
اکبری راد این اقدامات را در راستای پشتیبانی از تولید دانست و گفت: با مدیریت عالی و ساعی سازمان منطقه ویژه اقتصادی استان، معاونین وهمکاران این مجموعه اقدامات بسیار خوبی برای توسعه اقتصادی ورشد سرمایه گذاری و اشتغال در استان انجام گرفته است به طوری که در حال حاضر 72 واحد تولیدی در این مجموعه عقد قرارداد سرمایه گذاری داشته اند که 14 واحد با180 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 831 نفر ایجاد اشتغال راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفته اند.
وی گفت: این تعداد واحد تا پایان سال جاری به 20 واحد افزایش خواهد که شامل فرآوری محصولات کشاورزی، هیدروکربن، کاشی و سرامیک، تولید کاغذ، مواد غذایی، تولید انواع چرم مصنوعی، تولید پت و پری فرم، تولید نخ پشمی و....است.
اکبری راد با اشاره به اینکه طی پنج ماهه اخیر 4 طرح بزرگ در این مجموعه در حال راه اندازی یا به بهره برداری رسیده اند ادامه داد: طرح بزرگ فروسیلیس، تولید اتصالات و لوله‌های کشاورزی، رمز ارزها و.. ازجمله طرح‌هایی هستند که در حال اجرا هستند که در مجموع بالغ بر1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان جویای کار را فراهم می کند.
 
 
تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal